FC Botoșani, egal in extremis în primul meci sub comanda lui Flavius Stoican

FC Botoșani a făcut scos, in extremis, un punct în primul meci sub comanda lui Flavius Stoican. Echipa din Botoșani a făcut, duminică, 1-1 (0-1), pe teren propriu cu CFR Cluj, în etapa a 20-a a Superligii. FC Botoșani a fost condusă după golul marcat de Cvek în minutul 28, reușind să egaleze în minutul 90 prin Dragu.

După acest meci, FC Botoșani se menține pe poziția a 12-a a clasamentului Superligii, acumulând până acum doar 21 de puncte.

Echipele de start

FC Botoșani: Ed. Pap – Patache, R. Sadiku, Șeroni, Țigănașu – Zabou, Dican, Ivanov – S. Camara, Dragu, M. Roman II, Mailat. Au mai jucat: Sno, Pinson, M. Roman, 7. Petkovski. Antr. Flavius Stoican

CFR Cluj: Scuffet –  Cr. Manea, Kolinger, A. Burcă, Camora – Cvek, Boateng, C. Deac – Roger, Janga, Bârligea. Au mai jucat: Yuri, Hoban, Yeboah, Malele. Antr. Dan Petrescu

Arbitru: Kovacs Szabolcs