FC Botoșani, egal important în Giulești. Echipa lui Teja a fost egalată pe finalul meciului

FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), în partida de sâmbătă seară, din Giulești, contra formației Rapid București, din etapa a 13-a a Superligii.  Echipa lui Mihai Teja a deschis scorul în minutul 38 prin Țigănașu, după un contraatac rapid și o pasă perfectă a lui Boli. Giuleștenii au egalat în minutul 83 prin Junior Morais, printr-un șut excepțional de la peste 30 de metri.

FC Botoșani a avut mai multe ocazii decât echipa din București, însă a ratat în două rânduri prin Mihai Roman II, prin Mailat sau Mateus

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Emmers, Crepulja, Papeau – Sefer, Dugandzic, Costache. Au mai jucat: A. Ciobanu, Al. Ioniță II, Luckassen. Antr. Adrian Mutu

FC Botoșani: E. Pap – Patache, Boli, Șeroni, Țigănașu – Dican, Sylla – Mateus Santos, A. Ivanov, Mailat – M. Roman II . Au mai jucat: Dragu, Perianu, Petkovski, Zabou, Camara. Antr. Mihai Teja

Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi)