FC Botoșani, o nouă înfrângere în Superligă. Pierde în deplasarea de la Ploiești

FC Botoșani a suferit, duminică seară, o nouă înfrângere în Superligă. Echipa antrenată de Mihai Teja a fost învinsă cu scorul de 2-1 (1-0), de Petrolul Ploiești, într-un meci disputat pe Stadionul Ilie Oană, în etapa a 8-a a Ligii 1.

Irobiso a deschis scorul în minutul 22, iar Gicu Grozav a majorat avantajul gazdelor în minutul 64, după greșeli în lanț ale apărătorilor de la Botoșani. FC Botoșani a redus din diferență abia în prelungirile meciului, prin Sno, care a profitat de bâlbâielile apărării adverse.

Petrolul: Vâlceanu – Meijers, Tamaș, Huja – Borța, Seto, Dumitriu, Jair, Țicu – Grozav, Irobiso. Au mai jucat: Cebotaru, M. Bratu, Manzala, Tucaliuc, Măzărache. Antr. Nicolae Constantin

FC Botoșani: Pap – Sno, Dican, Boli, Dragu – Ivanov, Perianu, Mussis – Mateus, Camara, Mailat. Au mai jucat: Petkovski, Tîrcoveanu, M. Roman, Shahaf, Sylla. Antr. Mihai Teja

Arbitru: Barbu Marian (Făgăraş)