FC Botoșani a fost învinsă cu scorul de 1-0 (0-0) în partida contra formației CS Universitatea Craiova, disputată pe Stadionul Municipal din Drobeta Turnu-Severin, în etapa a șaptea a Superligii. Echipa lui Mihai Teja a pierdut ca urmare a unui gol marcat în prelungiri, în minutul 93 de Alexandru Crețu.

Aceasta este prima înfângere pentru FC Botoșani în noul sezon.

CS Universitatea Craiova: Lazar – Mitrea, Găman, Papp – Căpățînă, Screciu, Nistor, Bancu – Vînă, Markovic, Baiaram. Au mai jucat: Al. Crețu, Mateiu, Ivan, Koljic. Antr. Mirel Rădoi

FC Botoșani: Pap – Sno, Dican, Boli, Țigănașu – Ivanov, Sylla, Shahaf – Mailat, Camara, Dragu. Au mai jucat: Șeroni, E. Florescu, Petkovski, Grubac, Tisdell. Antr.  Mihai Teja

Arbitru: Marcel Bîrsan

One thought on “FC Botoșani, învinsă în prelungiri pe terenul Universității Craiova. Echipa lui Teja, primul eșec în Superligă

1. FC Botosani, căutati un portar care vrea să apere poarta !!! Dl. Iftime să-i dea drumul acestuia, nu-i bun nici de zeama ouălelor! Apoi, toti jucătorii trebuie să stie că atunci când mai sunt 2 sau 3 minute până să fluere arbitrul sfârsitul jocului, toti jucătorii să fie în fata portii să apăere rezultatul obtinut, nu alandala, fiecare pe unde îl taie capul. Si nu este pentru prima dată când se întâmplă asa ceva. Echipa a jucat alandala, fără nerv, fără directie precisă si fără viteză. Rusine să vă fie, dacă o mai aveti, jucători de maidan!!!!!!!!!!!!!!!! Nu meritati nici-un respect!!!!!!!!!