FC Botoșani, prima victorie în campionat pe terenul campioanei CFR Cluj

FC Botoșani a obținut, duminică, prima victorie în campionat pe terenul campioanei CFR Cluj. Formația lui Mihai Teja s-a impus cu scorul de 1-0 (1-0) într-un meci disputat pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, în etapa a cincea a Superligii.

Singurul gol al meciului a fost marcat ce Camara în minutul 32, care, deși era talonat de un fundaș advers, a strecurat mingea pe lângă portarul clujean. Camara intrase în teren cu câteva minute mai devreme, el înlocuindu-l pe Mihai Roman II, care ieșise accidentat.

CFR Cluj: Sava – Brucic, Kolinger, A. Burcă, Braun – Muhar, Hoban, Bordeianu – C. Deac, Malele, Roger. Au mai jucat: Itu, Păun, Buș, Birligea, Petrila, Jefte
Antr. Dan Petrescu

FC Botoșani: Ed. Pap – Sno, Dican, K. Boli, Dragu – Mussis, Sylla – Mailat, Tîrcoveanu, M. – Mihai Roman II. Au mai jucat: Șeroni, Shahaf, Petkovski, Camara, Perianu. Antr. Mihai Teja

Arbitru: George Găman (Craiova)