Victorie uriașă pentru FC Botoșani. A câștigat în deplasare contra FC Voluntari

FC Botoșani a învins, sâmbătă seară, pe FC Voluntari, în a doua etapă a Ligii 1. Echipa condusă de Mihai Teja s-a impus, pe terenul din Mioveni, cu scorul de 1-0 (0-0), grație golului marcat de Tisdell, în minutul 82. Atacantul de la Botoșani intrase cu câteva minute înainte în teren.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani este la a doua victorie consecutivă în campionat, după ce în primul meci din noul sezon a trecut cu 3-2 de Chindia Târgoviște. Etapa viitoare, gruparea botoșăneană va juca tot în deplasare la Mediaș cu Hermannstadt.

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Matricardi, Armaș – C. Costin, Al. Vlad, Meleke, Răduț – Rață,  Nemec, D. Florea. Au mai jucat: Merloi, Lopes, H. Tavares, Marrone, L. Fulop. Antr. Liviu Ciobotariu

FC Botoșani: Pap – Sno, Dican, Șeroni, Țigănașu – Perianu, E. Florescu, Shahaf – Dragu, Camara, Mailat. Au mai jucat: Tîrcoveanu, Grubac, Patache, Mussis, David și Tisdell. Antr. Mihai Teja

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru central: Ionuţ Coza