Frustrant! FC Botoșani a ratat șansa de a juca în cupele europene. A pierdut barajul pentru Conference League

FC Botoșani a ratat șansa de a juca în cupele europene, formația lui Marius Croitoru pierzând meciul de baraj pentru Conference League disputat vineri seară pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, contra formației locale CS Universitatea Craiova.

Oltenii au câștigat cu 2-0 (1-0). Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 26 de Koljic, după un contraatac foarte rapid, iar golul al doilea a fost înscris în minutul 90, de Ivan.

În minutul 62, Mihai Roman verde cartonașul roșu, după un cot în figură dat lui Papp.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Screciu, Vătăjelu – Al. Crețu, Mateiu – Gustavo, Baiaram, A. Ivan – Koljic. Au mai jucat Găman, M. Constantin, Bic, Roguljic, Cîmpanu, Markovic. Antr. Laurențiu Reghecampf.

FC Botoșani: Pap – Braun, Dawa, Șeroni, Țigănașu – Haruț, Dican – Mateus, Papa, Jaja – M. Roman II. Au mai jucat Mailat, Patache, Lupeta. Antr. Marius Croitoru.

Arbitru: Feșnic Horatiu Mircea