FC Botoșani, umilită pe terenul Rapidului. Echipa lui Croitoru pierde prima poziție în play-out

FC Botoșani a fost umilită pe terenul Rapidului, în meciul de sâmbătă seară, din etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. Echipa lui Marius Croitoru a pierdut cu 3-0 (1-0) partida din Giulești, în urma golurilor marcate de Vojtus, în minutul 11, Sefer, în minutul 61 și Albu, în minutul 79 din penalty.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani pierde și prima poziție în play-out, ca urmare a golaverajului inferior față de Rapid București. Cele două echipe au câte 29 de puncte, însă, în urma celor trei goluri primite, gruparea din Botoșani are golaveraj mai slab.

Rapid: Moldovan – Belu, Săpunaru, Grigore, Junior Morais – Albu, Kait, Sefer – Vojtus, Ioniță, Ilie. Au mai jucat: Dandea, Carnat, Pănoiu, Bălan. Antr. Adrian Mutu

FC Botoșani: Pap – Braun, Haruț, Dawa, Țigănașu – Dican, Papa – Mailat, Tîrcoveanu, Jaja Silva – Roman II. Au mai jucat:
Rezerve: Petkovski, Mateus Barbosa, Roman I, Tisdell. Antr. Marius Croitoru

Arbitru: Adrian Cojocaru.