FC Botoșani învinsă de Farul Constanța. Echipa lui Marius Croitoru tremură pentru locul de play-off

FC Botoșani a pierdut, joi seară, meciul disputat împotriva echipei antrenate de Gică Hagi, Farul Constanța a deschis scorul în minutul 14 prin Dragoș Nedelcu, iar în minutul 90+1, Bradley de Nooijer majorează diferența pentru gazde.

FC Botoșani a avut mai multe ocazii, însă elevii lui Marius Croitoru nu au reușit să bage mingea în poartă. Scor final Farul Constanța-FC Botoșani: 2-0.

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi se califică în play-off, cel de-al șaselea loc fiind disputat între FC Botoșani și FC Argeș.

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer – Artean, Nedelcu, Grameni – Jefte Betancor, Ad. Petre, Omoh

FC BotosanI: Ed. Pap – Haruț, Dawa, Șeroni, Dragu – Ed. Florescu, E. Papa – Braun, D. Croitoru, Fili – M. Roman