Carol, copilul din Botoșani, căzut de la etaj, este în comă la spital. Apelul disperat al tatălui său

10 februarie 2022

Carol, copilul de doi ani, din municipiul Botoșani, care a căzut, miercuri dimineață, de la etajul III al unui bloc, este în comă la Secția de pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Mavromati.

Va mulțumesc la toți care ați încercat sa ne ajutați va rog rugați-vă pentru el avem nevoie de o minune! Are nevoie de toată energia pozitiva ..”, este mesajul disperat al tatălui său.

Când s-a produs evenimentul, în locuință se mai aflau trei adulți. Într-un moment de neatenție, băiețelul a ajuns pe pervazul geamului, după ce s-au urcat pe un corp de mobilă și s-a sprijinit în plasa de protecție împotriva insectelor, care s-a deschis. Micuțul a căzut în gol de la aproximativ șase metri înălțime.

La fața locului a ajuns imediat echipajul de terapie intensiva mobilă SMURD. Victima a fost preluată și transportată la Spitalul de Pediatrie din Botoșani pentru evaluare, potrivit reprezentanților Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Botoșani. Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările în care s-a produs evenimentul.

FOTO & VIDEO La un pas de tragedie! Un copil de doi ani a căzut de la etajul III al unui bloc din Botoșani

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

One comment on “Carol, copilul din Botoșani, căzut de la etaj, este în comă la spital. Apelul disperat al tatălui său”

  1. -Dar părinții de ce nu l-au supravegheat pe copil?
    În alte țări cu adevărat civilizate și cu o legislație dură, părinții riscă mult decăderea din drepturile părintești, la o treabă din asta!

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia