FOTO Un mijlocaș venit de la Universitatea Cluj a semnat cu FC Botoșani

Un mijlocaș venit de la FC Universitatea Cluj a semnat cu FC Botoșani. Este vorba despre Victor Dican, care s-a alăturat lotului condus de antrenorul Marius Croitoru pentru următorii trei ani și jumătate. În vârstă de 21 de ani, Dican a jucat un an la Metalurgistul Cugir iar din 2019 la U Cluj.

FC Botoșani a obținut pe teren propriu, o nouă victorie importantă în prima ligă de fotbal. Echipa botoșăneană a învins, luni, cu scorul de 1-0 (1-0) pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, într-un meci contând pentru etapa a 22-a.

Echipa antrenată de Marius Croitoru a reușit să marcheze în minutul 42 prin Eriko Papa, conservând scorul până la finalul meciului, în ciuda a două ocazii consistente a oaspeților, care au ratat prin Golofca. În minutul 78, Eduard Florescu a trimis în bară, în urma unui contraatac foarte rapid.