Victorie importantă pentru FC Botoșani. A învins acasă, la limită, pe Sepsi OSK

FC Botoșani a obținut, pe teren propriu, o nouă victorie importantă în prima ligă de fotbal. Echipa botoșăneană a învins, luni, cu scorul de 1-0 (1-0) pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, într-un meci contând pentru etapa a 22-a.

Echipa antrenată de Marius Croitoru a reușit să marcheze în minutul 42 prin Eriko Papa, conservând scorul până la finalul meciului, în ciuda a două ocazii consistente a oaspeților, care au ratat prin Golofca.

În minutul 78, Eduard Florescu a trimis în bară, în urma unui contraatac foarte rapid.

FC Botoșani: M. Contra – Braun, Racovițan, Șeroni, A. Dragu – E. Papa, Edjouma, E. Florescu – J. Silva, M. Roman II, Mailat. Au mai jucat: Fili, Neciu, Lupeta. Antr. Marius Croitoru

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, R. Ispas – E. Gonzalez, Fofana, Aganovic – Golofca, Damașcan, Ashkovski. Au mai jucat: Luckassen, Achahbar, M. Ștefănescu. Antr. Cristiano Bergodi

Arbitru: Horia Mladinovici