FC Botoșani, egal pe Arena Națională cu Rapid. Formația botoșăneană termină anul pe locul 4

FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1) cu Rapid București, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1. Marzouk a deschis scorul în minutul 34 pentru giuleșteni, printr-o lovitură superbă sub bară, însă Târcovanu a reușit să înscrie și el pe Arena Națională, trimițând mingea cu capul în plasă, în minutul 52.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani termină anul pe locul al patrulea în clasament, cu 34 de puncte, cu trei mai puține decât FC Voluntari care are 37.

Echipele de start:

Rapid: Moldovan – Belu, Albu, Dandea, Goge – Sefer, Pănoiu, Crepulja, Stahl – Marzouk, Ad. Bălan. Rezerve: V. Drăghia, L. Florică, Ignat, Demici, Stănici, Despa, A. Dumitrescu, C. Popescu, R. Ilie. Antr. Mihai Iosif

FC Botoșani: Pap – Braun, Dawa, Racovițan, Țigănașu – Edjouma, E. Papa – Tîrcoveanu, Ongenda, Silva – M. Roman I. Rezerve: M. Contra, Șeroni, Dragu, E. Florescu, D. Croitoru, Kage, R. Fili, Barbosa Santos, Lupeta. Antr. Marius Croitoru

Arbitru: Sebastian Colțescu