![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2021/12/accident-botosani.jpg?resize=300%2C225&ssl=1)
”La sosirea forțelor de intervenție, șoferii erau scoși din mașini, unul fiind în stare critică. Acesta a fost preluat de echipajul SMURD și transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate. Pompierii au intervenit și pentru înlăturarea pericolului de incendiu, fiind deconectate bornele bateriilor”, a declarat Dorina Lupu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Botoșani.