Victorie importantă pentru FC Botoșani. A învins pe teren propriu pe Gaz Metan Mediaș

fc botosani- gaz metan mediasFC Botoșani a învins, miercuri, pe Gaz Metan Mediaș, într-un meci contând pentru etapa a 20-a a Ligii 1. Meciul s-a disputat pe Stadionul Municipal, iar formația botoșăneană a câștigat cu scorul de 2-1 (0-0).

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 61 prin Mihai Roman, iar Yuri a egalat în minutul 74. Golul victoriei botoșănene a aparținut lui Edjouma, cel care a înscris spectaculos în minutul 84, din foarfecă.

FCBotoșani: Pap – Braun, Racovițan, Tchakonte, Dragu – Papa, Edjouma – Kage, Ongenda, Tîrcoveanu – Fili. Rezerve: M. Contra, Șeroani, Țigănașu, E. Florescu, D. Croitoriu, M. Roman, Mateus, Souza Silva, Lupeta. Antr. Marius Croitoru

Gaz Metan Mediaș: Vâlceanu – De Moura, Matricardi, Yuri, Dobrescu – Alceus, Francisco Junior – Grădinaru, Lixandru, Trif – Irobiso. Rezerve: Buzbuchi, Romeo, Horj, Izata, Gaspar, Steau, Chamed, Morar, Deaconu. Antr. Ilie Poenaru