FC Botoșani, încă un semieșec în Liga 1. Nu a putut trece acasă de FC Voluntari

FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida susținută duminică pe teren propriu împotriva formației FC Voluntari. Oaspeții au deschis scorul în minutul 37 prin Vadim Rață, botoșănenii egalând în a doua repriză, în minutul 49, prin Edjouma.

FC Botoșani a rămas în zece oameni din minutul 77 după ce arbitrul Radu Petrescu i-a dat al doilea galben lui Târcovanu, care intrase în urmă cu zece minute. De altfel, Târcovanu a primit primul galben în mod eronat, pentru o presupusă simulare în care, deși centralul trebuia să dicteze penalty.

FC Botoșani: Pap – Braun, Racovițan, Dawa, Șeroni – Papa, Edjouma, Țigănașu – Kage, Ongenda, M. Roman I. Au mai jucat: Petkovski, Sila, Fili, Dragu, Tîrcoveanu. Antr. Marius Croitoru

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Tamaș, Meleke, Miranda – Rață, Droppa, I. Gheorghe – Cr. Costin, Nemec, Marcelo. Au mai jucat:  Al. Vlad, L. Fulop. Antr.  Liviu Ciobotariu