![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2021/10/lumanare-doliu.jpg?resize=300%2C200&ssl=1)
Tragedie în Postul Crăciunului, în județul Botoșani! Un bărbat de 56 de ani și-a pus capăt zilelor. Omul, din localitatea Pomârla, a recurs la gestul șocant marți, 23 noiembrie. Și-a făcut un ștreang la un copac și și-a luat viața.
Un cunoscut a dat de el și a sunat la 112. La fața locului au ajuns cadrele medicale, dar din păcate acestea nu au mai putut face nimic pentru a-l salva, constatându-se decesul.
Trupul neînsuflețit a fost ridicat pentru efectuarea necropsiei, iar polițiștii au început o anchetă în acest caz. Botoșăneanul locuia singur și era cunoscut ca fiind un împătimit consumator de băuturi alcoolice.