Înfrângere grea pentru FC Botoșani la FCSB. Echipa lui Croitoru a condus până în minutul 78

FC Botoșani a pierdut cu scorul de 3-1 (0-1) partida disputată duminică seară în deplasare la vicecampioana FCSM. Echipa botoșăneană a deschis scorul pe Arena Națională prin Braun, în minutul 24 și a controlat prima repriză.

În partea a doua a jocului, Botoșaniul a avut mai multe ocazii, dar nu a reușit să le fructifice. În schimb, V. Gheorghe a egalat în minutul 78, iar Ianis Stoica a preluat conducerea în minutul 86. Golul final a fost marcat de Tănase în prelungirile meciului.

FCSB: Vlad – V. Crețu, Vinicius, Miron, Ov. Popescu – Olaru, Ad. Șut, Fl. Tănase – Cordea, Keșeru, Oct. Popescu. Au mai jucat: Budescu, I. Stoica, V. Gheorghe și Oaidă. Antr. Toni Petrea

FC Botoșani: E. Pap – Racovițan, Dawa, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, Edjouma – Braun, E. Florescu – Santos – Ongenda. Au mai jucat: M. Roman, Fili, Tîrcoveanu și Souza. Antr. Marius Croitoru