![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2021/11/camion-cu-grau.jpg?resize=300%2C157&ssl=1)
O cantitate însemnată de grâu a fost „semănată”, în cursul amiezii de luni, pe drumul național care face legătura între localitățile Românești și Dămideni din județul Botoșani. Boabele de grâu s-au scurs din bena unui camion, după ce, cel mai probabil, unui dintre obloane s-a deschis accidental. Cerealele s-au împrăștiat pe sute de metri, creând transportatorului o pierdere importantă.
Și circulația pe drumul național DN 24C, în zona respectivă, a fost îngreunată de grămezile mari de grâu căzute pe partea carosabilă.