Victorie uriașă pentru FC Botoșani! A învins în deplasare pe FC Argeș

FC Botoșani a reușit, în sfârșit, să câștige în Liga 1, după cinci partide fără victorie. Echipa lui Marius Croitoru s-a impus, vineri seară, cu 1-0 (0-0) în deplasarea de la Pitești, contra formației locale FC Argeș, într-un meci contând pentru etapa a 15-a a primei ligi.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Edjouma, în minutul 43, în urma unui corner executat bine de Ongenda.

În repriza a doua, FC Botoșani a avut mai multe ocazii, însă nu a putut să le fructifice prin Fili sau Braun.

FC Argeș: Greab – Tofan, Turda, Miguel, Latovlevici – Honciu, Dumitrașcu – Ișfan, Palic, Teles – Fatai. Au mai jucat: Boldor, Mușat, Viana, Cr. Dumitru, Said. Antr.: Andrei Prepeliță

FC Botoșani: E. Pap – Braun, Racovițan, Dawa, Șeroni – E. Papa, Edjouma, Țigănașu – Ongenda, Santos, M. Florescu. Au maji jucat: Patache, Fili. Antr.: Marius Croitoru.