FC Botoșani, a doua înfrângere în Liga 1. A pierdut acasă cu Farul Constanța

FC Botoșani a suferit, vineri seară, a doua înfrângere din această ediție de campionat, din această ediție de campionat, ambele pe teren propriu. Formația lui Marius Croitoru a fost învinsă cu scorul de 2-0 (1-0) de Farul Constanța, într-un meci contând pentru etapa a 14-a a Ligii 1.

Echipa constănțeană antrenată de Gheorghe Hagi a deschis scorul prin Dussaut, în minutul 23, în urma unui gol excepțional de la circa 35 de metri, și a stabilit scorul final prin Adrian Petre, în minutul 88, care a transformat un penalty după un fault asupra sa.

FC Botoșani a avut două bare, ambele ale lui Santos.

FC Botoșani: E. Pap – Braun, Dawa, Racovițan, Țigănașu – Tîrcoveanu, Edjouma, E. Papa – Fili, Lupeta, Santos. Au mai jucat: Florescu, M. Roman, Sila, și Souza. Antr. Marius Croitoru

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer – Pires, Artean, Grameni – Chițu, Jefte, Ciobanu. Au mai jucat: Ganea, Ad. Petre, Ely Fernandes, Radaslavescu și Pitu. Antr. Gheorghe Hagi

Vezi aici golul superb marcat de Dussaut!