FC Botoșani, egal în deplasare cu CS Mioveni

FC Botoșani a obținut, sâmbătă seară, un egal pe terenul CS Mioveni în runda cu numărul 13 din Liga 1..Echipa lui Marius Croitoru a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), după un final nebun.

CS Mioveni a deschis scorul în minutul 60, prin Garutti. În minutul 88, botoșănenii au obținut un penalty, însă a fost ratat de Sila. Oaspeții au făcut un fault în careu, însă arbitrul nu a acordat 11 metri.

FC Botoșani a egalat în minutul 90 +1, prin Racovițan. Scor final CS Mioveni-FC Botoșani: 1-1.

CS MIOVENI: Ducan – Garutti, Scarlatache, Balaur – Oancea, Panait, Dumitriu, Şerbănica – Sanoh, Rusu, Blănaru

FC BOTOȘANI: Pap – Braun, Răcoviţan, Tchakonte, Şeroni – Tircoveanu, Edjouma, Ongenda – Santos, Sila, Kage