FC Botoșani, egal rușinos obținut pe terenul ultimei clasate, Academica Clinceni

FC Botoșani a obținut, luni seară, egal rușinos obținut pe terenul ultimei clasate din Liga 1, Academica Clinceni. Echipa lui Marius Croitoru a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida de pe terenul ilfovenilor.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 14, după o lovitură de colț, Dawa marcând din fața portarului Dobre. Echipa botoșăneană a evoluat extrem de slab, fiind egalată în minutul 77 prin golul lui Cascini, care a deviat în poartă cu mâna. Academica Clinceni a profitat de superioritate, după eliminarea în minutul 58 a lui Edjouma.

Echipele de start:

Academica Clinceni: Dobre – Fl. Achim, Ventura, Patriche, Pîrvulescu – Moulin, Cascini – Cioiu, Chandarov, De Amorim – Omoh. Au mai jucat: Pashov, Gavra, Vanzo,  și Holzmann. Antr.: Ionuț Chirilă

FC Botoșani: Ed. Pap – Braun, Dawa Tchakonte, Racovițan, Țigănașu – Edjouma, E. Papa – Kage, Ongenda, Fili – M. Roman. Au mai jucat: Patache, Dragu, Remacle, Lupeta, Sila. Antr.: Marius Croitoru