FC Botoșani, eliminată din Cupa României. Echipa lui Croitoru a pierdut la Pitești

FC Botoșani a fost eliminată, miercuri, din Cupa României. Echipa lui Marius Croitoru a fost învinsă la primul său meci în această competiție, perzând în fața 16-imilor de finală în fața formației FC Argeș.

FC Botoșani a fost învinsă cu 4-2 după executarea loviturilor de la 11 metri, după ce la finalul celor 90 de minute și a celor două reprize de prelungiri scorul a fost egal, 0-0.

Pentru FC Argeș au înscriss Ionuț Șerban, Palic, Istvan și Dumitrașcu, iar pentru FC Botoșani Florescu și Țigănașu. Cei care ratat au fost Braun și Edjouma.

Echipele:

FC Argeș: Croitoru – Telcean, Boldor, Pițian, Mușat – Șerban (cpt.), Honciu – Teles, Palic, Viana – Arias. Antr.: Mihai Ianovschi/ Andrei Prepeliță
FC Botoșani: Pap – Patache, Dawa, Șeroni (cpt.), Dragu – Tîrcoveanu, Malcom, Florescu – Croitoru, Mensah, Petkovski. Au mai jucat Broun, Ongenda, Edjouma, Țigănașu. Antr.: Marius Croitoru.