FC Botoșani a obținut un punct pe terenul formației Sepsi OSK Sfântul Gheorghe

FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0) în meciul contra Sepsi OSK Sfântul Gheorghe, din etapa a șaptea a Ligii 1. Botoșaniul a deschis scorul în partida de la Sfântu Gheorghe prin Chindriș, în minutul 62, acesta reluând cu capul o minge centrată din corner de Ongenda.

Dumitrescu a egalat în minutul 89, cu capul din careul mic, după o greșeală mare a apărării botoșănene.

În urma acestui rezultat, echipa lui Marius Croitoru a acumulat 14 puncte, cu două mai puțin decât Rapid București și patru mai puțin decât liderul CFR.

Sepsi OSK: Niczuly- Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Aganovic- Păun, Fofana, Ștefănescu- Golofca, Chuchunkov, N. Tamaș. Au mai jucat: Fofana, Dumitrescu, Ashkovski, Bojic. Antr. Leo Grozavu

FC Botoșani: Ed. Pap- Braun, Chindriş, Racoviţan, Tchakonte- Dragu, Edjouma, Papa- Silva, Ongenda, Santos. Au mai jucat: Kage, Ţigănaşu, Fili, Mensah și Șeroni. Antr. Marius Croitoru