O nouă victorie pentru FC Botoșani. Echipa lui Croitoru, neînvinsă după patru etape

FC Botoșani a obținut, vineri seară, o nouă victorie în Liga 1. Echipa antrenată de Marius Croitoru a învins cu scorul de 2-1 (0-0) pe UTA, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 61 prin Petkovski, care a reluat cu capul din careu, după o centrare perfectă a lui Brown. Ongenda a majorat scorul în minutul 73 din penalty, după un fault în careu asupra lui Mihai Roman.

Arădenii au redus din diferență în al doilea minut de prelungiri, prin atacantul Ioan Hora.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne neînvinsă în noua ediție de campionat, având trei victorii (cu Universitatea Craiova, FC Voluntari și UTA) și un egal (cu FCSB).

Echipele de start:

FC Botoșani: Pap – Braun, Racoviţan, Şeroni, Ţigănaşu – Papa, Malcom, Ongenda – Kage, Sila, Fili. Au mai jucat: Chindriş, Croitoru, Petkovski, Barbosa și Roman. Antr: Marius Croitoru

UTA: Iacob – Vuckevic, Enrico, Memimorec, Shiliakov – Batha, Passaglia, Figuiera, Ubbink – Miculescu, Dangubic. Au mai jucat Antal, Benga, Isac, Hora, Vorobjavas. Antr: Laszlo Balint