![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2021/07/accident-la-broscauti-botosani.jpg?resize=300%2C263&ssl=1)
Un accident soldat cu pagube materiale însemnate a avut loc, marți, pe raza localității Broscăuți din județul Botoșani. Un șofer a intrat cu mașina într-un stâlp de beton, care susținea rețeaua de electricitate, rupându-l.
Evenimentul s-a produs într-o curbă periciloasă, în momentul în care șoferul a pierdut controlul asupra direcției de mers, a ieșit de pe carosabil și a lovit stâlpul.
Pentru că exista riscul ca stâlpul de beton să cadă peste mașină și peste drum, localnicii au decis să îl susțină cu cupa unul buldo-excavator, până la intervenția specialiștilor de la Delgaz Grid și înlocuirea acestuia.
Vom reveni cu detalii despre accident.
![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2021/07/accident-la-broscauti.jpg?resize=300%2C217&ssl=1)