![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2021/06/padurariu-vasile-disparut.jpg?resize=225%2C300&ssl=1)
”Sâmbătă, 12 iunie 2021, am fost sesizați cu privire la faptul că Păduraru Vasile de 52 de ani din municipiul Botoșani a părăsit domiciliul din data de 04 iunie 2021, iar până în prezent nu a revenit și nici nu și-a contactat familia”, precizează sursa citata.
Semnalmente: înălțime 1,78 m, greutate de aproximativ 60 de kg, păr șaten, ochi albaștri.
Vestimentația la momentul plecării: Bluza de culoare bej, pantaloni de trening de culoare bej, pe cap purta un fes negru.
*Cetățenii care pot oferi informații cu privire la această persoană sunt rugați să apeleze 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție!*, este apelul polițiștilor.