FC Botoșani pierde cu Sepsi. Echipa antrenată de Marius Croitoru termină play-off-ul pe ultimul loc

FC Botoșani a pierdut, joi seară, în ultimul meci din play-off-ul sezonului 2020-2021, în fața Sepsi. Unicul gol al partidei a fost marcat de oaspeți în minutul 90, prin Safranko. În minutul  90+3 Camara, de la FC Botoșani, marchează, dar reuşita sa e anulată pentru offside.

Scor final: Sepsi -FC Botoșani 1-0 (0-0). Echipa antrenată de Marius Croitoru termină play-off-ul pe ultimul loc.

Sepsi: Collado – Radoslav, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Tortella, Fofana, Tamas – Petrila, Fulop, Dumiter

FC Botoşani: Ed. Pap – Braun, Racoviţan, Meleke, Ţigănaşu– Ed. Florescu. Papa, Ongenda – Patache, Croitoru, Tîrcoveanu