FC Botoșani a fost învinsă de Academica Clinceni după ce a condus cu 3-1

FC Botoșani a fost învinsă, vineri, de Academica Clinceni cu scorul de 4-3, după ce a condus la pauză cu 3-1, într-un meci contând pentru etapa a opta a play-off-ului Ligii 1. Echipa lui Marius Croitoru a primit trei goluri după pauză, fără a înscrie vreunul.

Pentru echipa botoșăneană au înscris Achim, care a și-a dat autogol în minutul 5, Ongenda în minutul 16 și Papa în minutul 45. Pentru ilfoveni au marcat Chandarov (22), Markovic (71 și 86), Chunchukov (75).

Academica Clinceni: A. Ureche – F. Achim, Bilali, F. Gardoș, Pîrvulescu – Cebotaru, Cascini – A. Popa, Chandarov, Cordea – R. Rusescu. Au mai jucat Moulin, C. Tănase, Markovic, Chunchukov, Patriche. Antr. Ilie Poenaru

FC Botoșani: Hankic – Patache, Chindriș, Meleke, A. Șeroni – E. Florescu, Rodriguez, E. Papa – Ongenda, D. Croitoru, Al Mawas. Au mai jucat: Holzmann, Ashkovski, M. Roman, Tîrcoveanu. Antr. Marius Croitoru