FC Botoșani, o nouă înfrângere pe teren propriu în fața FCSB

foto gsp.ro

FC Botoșani a suferit o nouă înfrîngere, joi seară, pe teren propriu în fața FCSB, în etapa a 6-a a playoff-ului Ligii 1. Oaspeții au deschis scorul după numai 4 minute de la începerea partidei, prin Ovidiu Popescu. FCSB se distanțează de FC Botoșani la 2-0, după un penalty bătut de Morutan în minutul 15. Echipa antrenată de Marius Croitoru marchează în minutul 28 prin Ongenda. În minutul 72, arbitrul acordă încă un penalty pentru oaspeți, care este transformat din nou de Moruțan.

Scor final: FC Botoșani-FCSB 1-3 (1-2)

Botosani: Pap – Braun, Chindris, Meleke, Tiganasu – Papa, Rodriguez, Ongenda – Ashkovski, Croitoru, Fili
Rezerve: Hankic, Patache, Racovitan, Plamada, Tarsa, Tircoveanu, Florescu, Roman, Camara

FCSB: Vlad – Cretu, Cristea, Harut, Radunovic – Ovidiu Popescu, Nedelcu, Olaru – Morutan, Buziuc, Octavian Popescu
Rezerve: Straton, Simion, Filip, Vina, Serban, Perianu, Oaida, Istrate, Nita