Victorie importantă pentru Botoșani. A trecut, pe teren propriu, de Academica Clinceni

FC Botoșani a obținut o victorie importantă, duminică seară, pe tere propriu, învingând cu 2-1 (1-0) pe Academica Clinceni, în etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. Echipa lui Marius Croitoru a deschis scorul în minutul 40 prin Realdo Fili, fiind egalată după pauză de Raul Rusescu, care a transformat, în minutul 55, un penalty acordat de arbitrul Marcel Bârsan.

Botoșănenii au revenit în avantaj în minutul 65, grație unui gol marcat de același Realdă Fili.

FC Botoșani: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Holzmann – Tîrcoveanu, Rodriguez, Papa – Askovski, Caia, Fili. Au mai jucat: Al Mawas, Camara, Keyta,

Academica Clinceni: Ureche – Achim, Patriche, Gardoș, Dobrescu – Moulin, Cebotaru – Longher, Chandarov, Tănase – Chunchukov. Au mai jucat:  Bautista, Cordea, Pashov, Rusescu și Ventura. Antr.: Ilie Poenaru