Semieșec pe teren propriu! FC Botoșani face egal cu Universitatea Craiova

FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), în meciul de luni seară, de pe teren propriu, contra formației Universitatea Craiova, din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1. Echipa condusă de Marius Croitoru a deschis scorul prin Fili, în minutul 12, iar oltenii au egalat abia în minutul 80 prin Andrei  Ivan, care abia intrase în teren.

În minutele de prelungiri, Florescu de la FC Botoșani și Balașa de la Universitatea Craiova au fost eliminați de arbitrul Radu Petrescu, după ce s-au luat la bătaie pe teren.

FC Botoșani: E. Pap – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Ed. Florescu, J. Rodriguez, E. Papa – D. Askovski, D. Croitoru, R. Fili. Au mai jucat: Meleke, Al-Mawas, M. Roman și H. Keyta. Antr: Marius Croitoru

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Bălașa, M. Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu, I. Mamut, I. Mitran. Au mai jucat: Vlădoiu, Fedele, Camara și A. Ivan Antr: Marinos Ouzounidis