FC Botoșani la prima înfrângere în play-off-ul Ligii 1. Echipa lui Croitoru a pierdit pe mâna ei cu FCSB

FC Botoșani a suferit prima înfrângere din play-off-ul Ligii 1,  în partida de duminică seară contra FCSB terminată cu 2-1 (0-1). Echipa lui Marius Croitoru a pierdut pe mâna ei în deplasarea de la Giurgiu din cauza unei erori imense a portarului Eduard Pap, care a degajat într-un adversar, iar acesta a înscris.

Botoșaniul a deschis scorul în minutul 37 prin Ashkovski, care a făcut o cursă de peste 70 de metri, a intrat în careu și a înscris spectaculos. FCSB a reușit să egaleze prin Octavian Popescu, care a înscris în minutul 66 un gol superb, trimițând min gea din afara careului sub bara transversale a porții lui Pap. A urmat apoi gafa portarului de la Botoșani și golul din minutul 70 al lui Panțîru.

FCSB: Straton – V. Crețu, Haruț, I. Cristea, Radunovic – Oaidă, Ad. Șut, Fl. Tănase – Moruțan, A. Istrate, Oc. Popescu. Au mai jucat: Panțîru, Simion, Vînă și Perianu. Antr: Toni Petrea

FC Botoșani: Ed. Pap – Braun, Șeroni, Chindriș, Țigănașu – E. Papa, J. Rodriguez, Ongenda – Ashkovski, A. Caia, H. Keyta. Au mai jucat: Fili, Tîrcoveanu, Ed. Florescu și S. Camara. Antr: Marius Croitoru