FC Botoșani, un nou eșec pe teren propriu. A fost învinsă de Sepsi

FC Botoșani a suferit încă o înfrângere pe teren propriu, luni seară, împotriva lui Sepsi. Oaspeții au deschis scorul în minutul 40 prin Vașvari, după ce arbitrul a dictat un penalty pentru Sepsi Sf. Gheorghe. În minutul 71, Nandor Tamas face 2-0 pentru formaţia lui Leo Grozavu. În prelungiri,  FC Botoșani a înscris în minutul 93, din offside, prin Camara, însă reușita a fost validată.

Scor final: FC Botoșani-Sepsi 1-2 (0-1)

FC BOTOȘANI: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Ongenda, J. Rodriguez, Papa – D. Croitoru, Al Mawas, Tîrcoveanu

SEPSI: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Fl. Ștefan – Fofana, Vașvari, Golofca – Csiszer, Șafranko, Petrila
Rezerve: J. Fernandez, Ninaj, L. Fulop, Ștefănescu, Tamas, Bajrovic, Rapp, Tincu, L. Kovacs
ANTRENOR: Leo Grozavu