FC Botoșani, învinsă categoric de FCSB. Jocul echipei botoșănene, foarte slab

FC Botoșani a fost învinsă cu 2-0 (0-0) de FCSB într-un meci din etapa a 25-a a Ligii 1. Dincolo de scorul categoric, grav este că echipa lui Marius Croitoru a arătat unul dintre cele mai slabe jocuri din acest sezon, neavând nicio ocazie clară de a înscrie.

Pe Stadionul Municipal au marcat Florin Tănase, în minutul 55, și Darius Olaru, în minutul 66.

Etapa viitore, Botoșaniul joacă la Craiova.

FC Botoșani: Hankic – Braun, Chindriş, Șeroni, Ţigănaşu – E. Papa, J. Rodriguez, E. Florescu – Caia, Al Mawas, Keyta. Au mai jucat: E. Pap, Patache, Plămadă, Holzmann, Fili, Toutouh, Tarsa, M. Roman I, Ashkovski
Antr.: Marius Croitoru

FCSB: A. Vlad –  Haruț, Ov. Popescu, Miron, Radunovic – Moruțan, A. Șut, D. Olaru – Oct. Popescu, Fl. Tănase, Fl. Coman. Au mai jucat: Straton – V. Crețu, Panțîru, G. Simion, Vukusic, I. Cristea, Vînă, O. Perianu, R. Oaidă
Antr.: Toni Petrea