O nouă victorie pentru FC Botoșani în Liga 1. Echipa lui Croitoru a învins pe Gaz Metan

FC Botoșani a învins, luni, cu scorul de 2-1 (2-1) pe Gaz Metan Mediaș, într-un meci contând pentru etapa a 23-a a Ligii 1.

Echipa lui Marius Croitoru a deschis scorul pe Stadionul Municipal din Botoșani prin Keyta, care, în minutul 50, a transformat o lovitură de la 11  metri acordate de centralul Lucian Rusandru după un henț în suprafața de pedeapsă.

Medieșienii au reușit să egaleze în minutul 67 prin Yuri, iar Botoșaniul a revenit în avantaj un minut mai târziu grație unul gol marcat de Al Mawas, după un contraacat rapid și o pasă perfectă în adâncime a lui Roman.

FC Botoșani: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Rodriguez, Ongenda – Caia, Al Mawas, Keyta. Au mai jucat: Florescu, Toutouh, M. Roman, R. Fili. Antr.: Marius Croitoru

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Yuri, Baco, Velisar – Junior, Alceus – Chamed, R. Deaconu, Valente – L. Nițu. Au mai jucat R. Romeo, Horșia, A. Sarr, Ze Manuel. Antr.: Mihai Teja