Victorie extrem de importantă pentru FC Botoșani. A învins campioana, după ce a fost condusă cu 1-0

FC Botoșani a reușit o victorie extrem de importantă în meciul de luni seară din etapa a 22-a a Ligii 1 contra formației CFR Cluj. Echipa lui Marius Croitoru a reușit să învingă campioana cu 2-1 (2-1), după un meci disputat pe un teren înghețat.

Clujenii au deschis scorul în minutul 2 prin Debeljuh, care a șutat plasat de la marginea careului. FC Botoșani a egalat în minutul 31 prin Enriko Papa, care a reluat în plasă mingea centrată din corner de Mihai Roman. Golul victoriei a fost marcat în minutul 37 de Mihai Roman.

FC Botoșani: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, J. Rodriguez, Ongenda – Caia, Al Mawas, Keyta. Au mai jucat Florescu, Plămadă, M. Roman, Fili
Antrenor: Marius Croitoru

CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Deac, Hoban, M. Gîdea – Chipciu, Debeljuh, V. Costache. Au mai jucat: Susic,  Carnat, Ad. Păun, Rondon
Antrenor: Edward Iordănescu