Victorie importantă pentru FC Botoșani. A învins în deplasare Chindia Târgoviște și urcă pe loc de play-off

foto prosport

FC Botoșani a obținut o victorie importantă, joi seară, în deplasare în fața formației Chindia Târgoviște 3-2 (2-2).

Echipa gazdă a deschis scorul în minutul 6 prin Daniel Popa, după un penalty acordat nejustificat de Ovidiu Hațegan pentru Chindia. În minutul 10, Țigănașu trimite în propria poartă, iar Chinida a trecut în avantaj de două goluri.

FC Botoșani marchează primul gol în minutul 25 prin Fili, iar în minutul 42 Keyta restabileşte egalitatea. FC Botoșani întoarce rezultatul, iar Chindriş marchează cu capul golul de 3-2.

Scor final: Chindia Târgoviște-FC Botoșani 2-3. După acest rezultat, FC Botoșani urcă pe locul 5 în clasament

Echipele de start

Chindia: Aioani – Căpușă, Pițian, Fomba, C. Dinu – M. Costea, V. Rață, M. Dulca, Dumitrașcu – D. Popa, D. Florea
FC Botoșani: Hankic – Patache, Șeroni, Chindriș, Țigănașu – Ongenda, J. Rodriguez, E. Papa – D. Croitoru, Al Mawas, H. Keyta