Victorie nesperată pentru FC Botoșani în Liga 1. Echipa lui Croitoru câștigă după un gol în minutul 90

FC Botoșani a obținut o victorie nesperată în deplasarea de luni de la Iași, din etapa a 17-a a Ligii 1. Echipa antrenată de Marius Croitoru a învins Poli Iași cu 1-0 (0-0), după golul marcat în minutul 90 de Fili, introdus în teren cu câteva minute mai devreme.

Astfel, după ce etapa trecută a fost învinsă în prelungiri de FC Argeș, FC Botoșani reușește și ea să câștige în deplasare, cu câteva minute înainte de fluierul final.

După acest joc, FC Botoșani urcă până pe locul opt în clasament, cu 21 de puncte, la fel ca Viitorul, care are un meci mai puțin.

Poli Iași: Brănescu – Onea, Popa, Frăsinescu, Bușu – De Iriondo, Passaglia, Moisa – Popadiuc, Zajmovic, Calcan

Au mai jucat: Mensah, F. Cristea și Vanzo

Antrenor: Daniel Pancu

FC Botoșani: Hankic – Patache, Haruț, Șeroni, Țigănașu – J. Rodriguez, Papa, Ongenda – D. Croitoru, Ashkovski, Al Mawas

Au mai jucat: Florescu, Roman, Fernandez și Fili

Antrenor: Marius Croitoru