Inspectoratul Școlar schimbă conducerile mai multor școli din Botoșani. Vezi lista cu noii directori!

Mai mulți directori de școli au fost schimbați, vineri, din funcție după ce li s-au finalizat contractele de management. Decizia a fost luată de Consiliul de administrație al Inspectoratului Școlar Județean, fiind numiți cu delegație 76 de directori și alți 22 de directori adjuncți. Cei mai mulți dintre cei vechi au rămas pe funcții și li s-au preșumgit contractele, doar 13 fiind practic înlocuiți.

Numirile sunt cu data de luni și sunt valabile pe parcursul acestui an școlar. Iată lista cu noii directori!

Nr. crt.

Unitatea de învățământ cu personalitate juridică

Detașare, în interesul învățământului, pe funcția vacantă de DIRECTOR

1

SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “SF. GHEORGHE” BOTOSANI

DASCĂLU DANIEL

2

COLEGIUL NATIONAL “A. T. LAURIAN” BOTOSANI

PRĂJINARIU MIHAELA-LILIANA

3

COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI

CHIRIAC CRISTINA

4

COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI

MORUZI DIANA

5

LICEUL “DEMOSTENE BOTEZ” TRUŞEŞTI

GRĂDINARIU VRANCIU CRISTINA

6

LICEUL “DIMITRIE CANTEMIR” DARABANI

PRISĂCARIU ALIN

7

LICEUL “DIMITRIE NEGREANU” BOTOSANI

BALAN LIVIU CONSTANTIN

8

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI

HUNCĂ IOAN

9

LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI

PĂPĂDIE BEATRICE CĂTĂLINA

10

LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI

SĂNDULEANU MIRELA – OFELIA

11

LICEUL TEHNOLOGIC “AL. VLAHUTA” SENDRICENI

DOHOTARIU DUMITRU VIOREL

12

LICEUL TEHNOLOGIC “ELIE RADU” BOTOSANI

BADEA ALINA-DANIELA

13

LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI

AGAFIȚEI CONSTANTIN

14

LICEUL TEHNOLOGIC “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA

LUPU DANIEL

15

LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA

ENEA CAROLINA

16

LICEUL TEHNOLOGIC COŢUŞCA

SANDU  MARINICĂ

17

LICEUL TEHNOLOGIC PLOPENII MARI

DASCALIU ALEXANDRU

18

LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA

JÎȘCANU BOGDAN MARICEL

19

LICEUL”STEFAN D. LUCHIAN’’ STEFANESTI

MARINEAC ELENA

20

SCOALA GIMNAZIALA “ELENA RARES” BOTOSANI

COJOCARIU IONELA SIMONA

21

SCOALA GIMNAZIALA “GH. POPOVICI’’ LOZNA

VATAVU CRISTINA – IULIANA

22

SCOALA GIMNAZIALA “GRIGORE ANTIPA” BOTOSANI

HOROPCIUC SABINA

23

SCOALA GIMNAZIALA “IOAN MURARIU’’ CRISTINESTI

DARIE OANA

24

SCOALA GIMNAZIALA “ION PAUN PINCIO’’ MIHAILENI

FERCALO SIMONICA LĂCRĂMIOARA

25

SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI CONSTANTINEANU” DOROBANTI

MIHAI MARILENA

26

SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI

VASILIU EUGEN

27

SCOALA GIMNAZIALA “MIHAIL KOGALNICEANU” DOROHOI

LUCA OTILIA-STELA

28

SCOALA GIMNAZIALA “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRAVITA

MAGOPEȚ MARIANA

29

SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE IORGA’’ DERSCA

FUSA LILIANA

30

SCOALA GIMNAZIALA “SFANTA MARIA’’ BOTOSANI

BĂDĂRĂU CARMEN MARINETA

31

SCOALA GIMNAZIALA “SFANTUL NICOLAE” BOTOSANI

TOMA ANCA

32

SCOALA GIMNAZIALA “SPIRU HARET” DOROHOI

URSEA BACIU IONEL

33

SCOALA GIMNAZIALA “STEFAN CEL MARE” BOTOSANI

CRÎȘMARIU DAN-DRAGOȘ

34

SCOALA GIMNAZIALA “STEFAN CEL MARE” DOROHOI

BUHASCHI TRĂENIŢA

35

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 DOROHOI

IVĂNESCU VERONICA

36

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 DUMENI

DUMBRAVĂ CIPRIAN-CLAUDIU

37

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 HUDESTI

APĂTĂCHIOAE MIRELA

38

SCOALA GIMNAZIALA NR 10 BOTOSANI

ONOFRAŞ GHEORGHE

39

SCOALA GIMNAZIALA NR 17 BOTOSANI

ASIMINICESEI VASILE

40

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 BOTOSANI

PRODAN GHEORGHE – DĂNUȚ

41

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 LEORDA

BURLACU CĂTĂLINA

42

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 LUNCA

BEJAN VASILE LAURENȚIU

43

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 MILEANCA

AZAMFIREI DANIELA

44

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 RACHITI

PUȘCAȘU-GAVRILĂ SIMONA

45

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 RAUSENI

MOGOȘANU IULIA LILIANA

46

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 ROMA

CHIRILĂ RICA

47

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 ROMANESTI

ARCHIP IRINA-LĂCRĂMIOARA

48

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 STAUCENI

ONICIUC ELENA IRINA

49

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 UNTENI

PUȘCAȘU LAURA

50

SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 BOTOSANI

COSTÎN MIHAELA-LILIANA

51

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 DOBIRCENI

GRAPAN TEODORA

52

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 GORBANESTI

LUPU MIHAELA

53

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MANOLEASA

ROTARIU CĂTĂLINA  – MARICELA

54

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MITOC

PLEŞCA MARICICA DANIELA

55

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 ORĂŞENI-DEAL

TANASĂ RADU BOGDAN

56

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SAVENI

MATICIUC ANGELICA DANA

57

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 VLADENI-DEAL

BALAŞANU ŞTEFAN

58

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “DIMITRIE POMPEIU” BROSCĂUŢI

APOSTOL IULIANA – ANDREEA

59

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE COMAN’’ BRĂEŞTI

OLARIU MARINELA

60

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “OCTAV BĂNCILĂ” CORNI

PINZARU MIHAELA

61

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TIBERIU CRUDU” TUDORA

ROȘCĂNEANU SORIN IULIAN

62

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 ALBEŞTI

BALAN NUȘA

63

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 CORDĂRENI

ABUHAI D ALINA-DANIELA

64

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 CRISTEŞTI

HANGHICEL CĂTĂLIN

65

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 RIPICENI

GRIGORAȘ MARIUS CONSTANTIN

66

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CONCEŞTI

IANCU PETRONELA

67

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 COPĂLĂU

BLIDAR MIHAELA GEORGETA

68

CLUBUL COPIILOR DOROHOI

DUPU MARCEL

69

CLUBUL SPORTIV SCOLAR BOTOSANI

NACU CONSTANTIN

70

PALATUL COPIILOR BOTOSANI

HUNCĂ MIHAELA

71

SCOALA PROFESIONALA “GHEORGHE BURAC” VLASINESTI

MACSINIUC LIDIA

72

SCOALA PROFESIONALA “SFANTUL AP. ANDREI” SMIRDAN

ANDRONIC GHEORGHE VIOREL

73

SCOALA PROFESIONALA SPECIALA “ION PILLAT’’ DOROHOI

APETRIA GABRIELA

74

SCOALA PROFESIONALA SPECIALA “SFANTUL STELIAN” BOTOSANI

SECRIERIU LOREDANA ELENA

75

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “SOTRON” BOTOSANI

AVĂDĂNI ADRIANA

76

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “STEFAN CEL MARE SI SFANT” DOROHOI

DUPU ANIȘOARA DOINIȚA

 

 

Nr. crt.

Unitatea de învățământ cu personalitate juridică

Detașare, în interesul învățământului, pe funcția vacantă de DIRECTOR ADJUNCT

1

COLEGIUL ECONOMIC “OCTAV ONICESCU” BOTOȘANI

VALINCIUC CORINA

2

COLEGIUL NAȚIONAL “A. T. LAURIAN” BOTOȘANI

ONOFREI IOAN

3

COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI

OLTEAN ȘTEFAN

4

COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOȘANI

MANIGA VASILE

5

LICEUL “REGINA MARIA” DOROHOI

BOLOHAN GABRIELA

6

LICEUL ”ALEXANDRU CEL BUN” BOTOȘANI

OLTEAN BRÂNDUŞA – DOINA

7

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOȘANI

POMPARĂU IULIANA – ADRIANA

8

LICEUL DE ARTĂ “ȘTEFAN LUCHIAN” BOTOȘANI

MANTA IONUȚ

9

LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOȘANI

VATAVU ROXANA

10

LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE BĂLCESCU” FLĂMÎNZI

GURALIUC MARINELA

11

LICEUL TEHNOLOGIC “PETRU RAREŞ’’ BOTOȘANI

HOSTIUC MARINA-CATALINA

12

LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA

HUDIŞTEANU MARINELA

13

LICEUL TEHNOLOGIC PLOPENII MARI

BUDUR – HRISTEA CONSTANTIN

14

LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL “SFÂNTUL STELIAN” BOTOȘANI

UNGUREANU PARASCHIVA

15

LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BAȘOTĂ” POMÎRLA

AIORDĂCHIOAIE MĂRIOARA

16

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LEON DĂNĂILĂ” DARABANI

ȘTEFANUCĂ OVIDIU

17

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL KOGÂLNICEANU” DOROHOI

MIHAI IORDANA – DANIELA

18

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “SPIRU HARET” DOROHOI

AGAVRILOIE LUCIAN VALERIAN

19

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SĂVENI

BUTNARU ANA

20

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 12 BOTOȘANI

DRĂGUŞANU GIANINA – MAGDA

21

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BOTOȘANI

BUTNARU ELENA-MIHAELA

22

LICEUL “DEMOSTENE BOTEZ” TRUŞEŞTI

CIUBOTARU ANIȘOARA

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com