FC Botoșani nu reușește decât un egal, 1-1 (0-0), pe teren propriu, în fața formației FC Voluntari, în ultima etapă a turului Ligii 1 și ultimul meci oficial din acest an.

Echipa lui Marius Croitoru a jucat mult mai slab decât în partida de la Constanța (pe care a câștigat-o cu cu 2-1 cu Viitorul) și a pierdut două puncte importante în lupta pentru play-off.

Botoșaniul a deschis scorul în minutul 50 prin Keyta, care a transformat o lovitură de la 11 metri, însă s-a văzut egalat în minutul 74 în urma unui șut superb, de la aproape 30 de metri, a lui Grădinaru.

Echipele de start:

FC Botoșani: Hankic – Patache, Chindriș, Șeroni, Holzmann – Haruț, Florescu, Papa – Tîrcoveanu, Al Mawas, Keyta
Rezerve: Pap, Plămadă, Braun, Camara, Târșa, D. Croitoru, Ashkovski, Fili, Toutouh. Antr.: Marius Croitoru

FC Voluntari: Rîmniceanu – Cr. Costin, Balaur, C. Achim, Al. Vlad – Miranda, Borțoneanu, De Lucas – Ad. Popa, Betancor, Mailat
Rezerve: Lavin, Kocic, Buliga, Grădinaru, Fonseca, Al. Ilie, Da Veiga, Al. Stoica. Antr: Mihai Teja

One thought on “FC Botoșani se împotmolește din nou pe teren propriu. Echipa antrenată de Croitoru termină la egalitate ultimul meci oficial din 2020

1. Am văzut meciul la TV. Concluzii: 30% dintre pasele jucătorilor de la FC au fost greșite, unele
    trimise direct la adversari; ca aspect general a fost o prestație fotbalistică foarte slabă a botoșănenilor; nu meritau victoria. Croitoru și ai lui să zică merci că n-au mâncat bătaie.
    Ce faci, Iftimie ? Mai vinzi 1-2 jucători și te pregătești pentru Liga a II-a?