FC Botoșani face doar 2-2 pe terenul lui Sepsi. Echipa lui Croitoru, egalată în ultima secundă a jocului

fc botosani, sepsi osk, stiri, botosaniFC Botoșani nu a reușit să câștige meciul disputat sâmbătă la Sfântu Gheorghe împotriva formației locale Sepsi OSK. Echipa lui Marius Croitoru a condus aproape tot meciul, însă a luat golul egalării în ultima secundă a jocului.

Astfel, Sepsi și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 2-2 (0-1).  Botoșaniul a deschis scorul în minutul 36 prin Tîrcoveanu, majorându-l la 2-0 în minutul 53 prin Keyta.

Din păcate, gazdele au redus din diferență în minutul 55 prin Mitrea, iar în ultima fază a jocului, adică în minutul al patrulea de prelungiri, a reușit să egaleze prin Dimitrov.

Sepsi OSK: Fernandez Collado – Dimitrov, Bouhenna, Dumitrescu – M. Ștefănescu – Fofana, Mitrea, Vașvari – Purece, Safranko, Aganovic
Rezerve: Niczuly, Golofca, Petrila, Ștefan, Nouvier, L. Fulop, Deligiannidis, Tincu, Kovacs
Antrenor: Marius Avram

FC Botoșani: E. Pap – Patache, Haruț, Chindriș, Țigănașu – Rodriguez, Florescu – M. Roman, Ongenda, Tîrcoveanu – Keyta
Rezerve: Hankic, Braun, Holzmann, Camara, Toutouh, Al Mawas, Ashkovski, Fili
Antrenor: Marius Croitoru