FC Botoșani, un nou eșec. A pierdut pe teren propriu cu Chindia Târgoviște

FC Botoșani a pierdut, duminică, pe teren propriu împotriva formației Chindia Târgoviște 0-2 (0-0), într-un meci din etapa a șasea din Liga 1.

În minutul 26, FC Botoșani a rămas în zece oameni prin eliminarea lui Chindriș, iar din minutul 56 și Chindia rămâne în zece oameni prin eliminarea lui Iacob.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 74 prin Rață, iar în minutul 88, Chindia marchează al doilea gol prin Berisha din penalty.

Scor final: FC Botoșani-Chindia Târgoviște 0-2.

FC Botoşani: Hankic – Patache, Chindriş, Şeroni, Haruţ – Jonathan Rodriguez, Ongenda – Ofosu, Ashkovski, Keyta – M. Roman

Chindia: Aioani – Căpuşă, Piţian, Iacob, C. Dinu – Neguţ, Dulca, Raţă, Yameogo – D. Popa, D. Florea

One thought on “FC Botoșani, un nou eșec. A pierdut pe teren propriu cu Chindia Târgoviște

1. Am văzut meciul la televizor. FC Botoșani a făcut un meci foarte, foarte slab.De altfel, această tendință s-a observat și în ultimele două meciuri: nesiguranță, un joc dezlânat, lipsă de eficiență
    la finalizare, pase eronate.Pe scurt, FC arată de parcă ar fi o echipă din eșalonul II sau III.