Marius Croitoru, dezamăgit după eliminarea din Europa League: La ce s-a întâmplat în meciul acesta, sunt foarte trist

Antrenorul FC Botoșani, Marius Croitoru, a declarat, după ce echipa sa a fost eliminată din Europa League cu 0-1 cu Shkendija, că este supărat de rezultat, însă nu are ce să le reproșeze băieților săi.

Un meci în care iei gol în minutul 2, după care domini clar… cu ocazii  și un penalty clar. Și de acasă se vedea penalty-ul ala clar. Asta este, Am avut ocazii clare, cel puțin în a doua repriză. Sunt trist acum. La ce s-a întâmplat în meciul acesta, sunt foarte trist”, a spus Croitoru.

El spune că echipa sa a avut ocazii clare, însă nu a fost noroc ca mingea să intre în poartă.

Probabil ne-a lipsit și șansa în seara aceasta. (…) Am pregătit meciul ca unul foarte important pentru noi, pentru istoria noastră, pentru viitorul nostru. (…) Ei au venit aici să joace șansa și au jucat-o corect, Au jucat contraatacul, au încercat să ducă meciul acolo unde au fost ei mai buni decât noi, să ne închidă . Felicitări! Nu avem ce face. Trebuie învățat din lucrurile astea”, a mai spus Croitoru.