Victorie la scor pentru FC Botoșani în fața formației Poli Iași. Echipa din Botoșani, lider provizoriu al clasamentului

FC Botoșani a învins cu scorul de 4-0 (0-0) pe CSM Poli Iași într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii 1. Echipa lui Croitoru a avut un joc modest, însă a reușit să înscrie pentru prima dată în minutul 68 prin Keyta, însă golul a fost validat deși a fost marcat din offside.

Ulterior, în minutul 83, Dugandzic duce scorul la 2-0, iar un minut mai târziu Ofosu înscrie pentru 4-0. Golul final a fost marcat tot de Dugandzic, în minutul 89.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani are maxim de puncte după două partide și este lider provizoriu în clasament, cu șase puncte și un golaveraj de 7-2.

Echipe de start:

Botoșani: Pap – Haruț, Chindriș, Șeroni, Holzmann – Florescu, Jonathan Rodriguez – Roman, Cîmpanu, Ofosu – Dugandzic
Rezerve: Hankic, Patache, Țigănașu, Plămadă, Croitoru, Babunski, Cascini, Keyta, Ashkovski
Antrenor: Marius Croitoru

Poli Iași: Axinte – Rodny Lopes, Mihalache, Ciobanu, Onea – Vanzo, De Iriondo, Passaglia – Soares, Cristea, Popadiuc
Rrezerve: Francisc Cristea, Zaharia, Ciofu, Atska, Balint
Antrenor: Daniel Pancu