FC Botoșani pierde acasă cu Universitatea Craiova. Antrenorul României, prezent în tribunele Stadionului Municipal

FC Botoșani a pierdut cu scorul de 2-0 (0-0) partida de duminică seară disputată acasă cu Universitatea Craiova, în etapa a opta a play-off-ului Ligii  1. După un meci foarte echilibrat, oltenii s-au impus cu 2-0, grație a două penalty-uri făcute de Chindriș și transformate de Cicâldău, în minutul 73, și Gustavo, în minutul al patrulea de prelungiri al partidei.

Antrenorul României, Mirel Rădoi, a fost prezent în tribunele Stadionului Municipal din Botoșani pentru a vedea la lucru jucători care ar putea fi convocați la echipa națională.

FC Botoșani: Ed. Pap – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, Carlone – Ashkovski, Ed. Florescu, Ofosu – Dugandzic
Rezerve: Hankic – Patache, Cîmpanu, Mendoza, Holzmann, Babunski, H. Keyta, R. Fili
Antrenor: Marius Croitoru

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Șt. Vlădoiu, Cosic, Acka, N. Bancu – Nistor, Al. Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, Koljic, Mihăilă
Rezerve: I. Popescu – Vătăjelu, Bălașa, I. Mitran, Qaka, Ivanov, Gustavo, Baiaram, L Nitu
Antrenor: Cristiano Bergodi