Inspectoratul de Poliție Județean Botoșani a primit 11 autospeciale noi, care poartă noua imagine a Poliției Române.
Mașinile au fost repartizate structurilor de ordine publică şi rutieră, respectiv două la Serviciul Rutier, trei la Serviciul de Ordine Publică-urban și alte șase au fost distribuite în mediul rural.
Mașinile intrate în dotarea polițiștilor au dotări specifice muncii operative – sisteme acustice și vizuale de avertizare, dar și alte dispozitive care asigură condiții optime pentru îndeplinirea misiunilor.
Delia Nenișcu, purtătorul de cuvânt al IPJ Botoșani, a declarat că urmează ca alte patru autospeciale să ajungă în județ, în afară de cele 11 primite deja.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia