FC Botoșani obține un punct pe terenul FCSB și încă speră la locul al treilea, care să o califice în Europa League

FC Botoșani a obținut un punct pe terenul FCSB, după ce a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1)) partida disputată pe Arena Națională în etapa a șasea a play-off-ului Ligii 1. Vicecampionii au deschis scorul în minutul 13 prin Coman, printr-un șut plasat din afara careului, iar FC Botoșani a egalat î minutul 22 printr-un gol super înscris printr-un șut de la circa 30 de metri de Țigănașu.

După acest rezultat, botoșănenii încă speră la locul al treilea, care permite echipei să se califice în Europa League. Acum, FC Botoșani are 28 de puncte, la fel ca și Astra și FCSB, ele fiind ocupantele pozițiilor 3-5 în clasament.

Echipele de start

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Miron, I. Cristea, Panțîru – D. Olaru, O. Popescu, F. Tănase – Man, Ad. Petre, F. Coman
Rezerve: R. Udrea – Moruțan, Vînă, C. Dumitru, Perianu, Pantea, Pandele, Istrate, Ad. Niță Antrenor: Bogdan Vintilă

FC Botoșani: E. Pap – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa,  Florescu – Keyta, Babunski, Askhovski – Dugandzic
Rezerve: Hankic – Carlone, Patache, Cîmpanu, Ebenhofer, Holzmann, Fili, D. Croitoru. Antrenor: Marius Croitoru