FC Botoșani pierde primul meci oficial la reluarea campionatului, după epidemia de COVID-19

FC Botoșani a pierdut, sâmbătă seară, primul meci oficial la reluarea campionatului, după epidemia de COVID-19. Echipa botoșăneană a fost învinsă, cu scorul de 2-0 (2-0), pe teren propriu, de campioana CFR Cluj, într-un meci contând pentru etapa a patra a play-off-ului Ligii 1.

Golurile clujenilor au fost marcate de Deac, care a înscris în minutul 3, după ce a transformat un penalty acordat pentru un fault în careu făcut de Chindriș, și în minutul 12, în urma unei lovituri libere foarte bine executate.

Formațiile de start:

FC Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Carlone, Florescu – Ofosu, Dugandzic, Ashkovski. Au mai jucat: Mendoza, Baxevanos, Keyta, Cîmpanu și Fili. Antrenor: Marius Croitoru

CFR Cluj: Hindrich – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – Deac, Omrani, Chipciu. Au mai jucat: Hoban, Păun, Costache și Rondon. Antrenor: Dan Petrescu